Rodina S.R. bydlí v dřevěném domku Finnlog od roku 2008. „My jsme nikdy nechtěli kamenný dům, máme pozemek v lese a tam se hodí jenom dřevěný dům“, – vysvětluje S.R. volbu své rodiny ve prospěch roubeného domu.

Všech šest členů domácnosti, včetně dvou velkých psů, je dosud spokojeno se změnou svého života. Pochopitelně psi zejména, protože teď místo kamenného městského prostředí  mají k dispozici celý opravdový les. Dětí mají své vlastní pokoje. „Dříve jsem bydleli v 70ti metrovém bytě, a když jsme se přestěhovali do domu, ukázalo se, že máme spoustu volného místa“, – usmívá se majitel.

„ Když jsme přizpůsobovali standardní projekt ke svému pozemku a světovým stranám, samozřejmě jsme nemohli řadu věci předpokládat. Architekt od Finnlogu předělal projekt bez jakýchkoliv potíží dle našich potřeb. Některé věci bychom dnes řešili jinak, ale za to firma nemůže, můžeme za to my. Člověk není nikdy zcela spokojen a podle mne je to hybná síla“, – směje se Sander. To je jeho jediná stížnost na dům.

Navzdory menším problémům

Firmu Finnlog S.R. poradil stavař, který upravoval jejich městský byt: „Na místním stavebním trhu je spousta  nešiků. Plánovali jsme stavbu domu a prozkoumávali jsme půdu v tomto směru. Právě tehdy stavař řekl, že Finnlog je spolehlivá firma a vyrábí kvalitní domy. Proto jsme se s tímto dobrým doporučením vydali na výzvědy.  Dobrá zkušenost je nejlepším doporučením, je to mnohem lepší, než jakákoliv placená reklama“.

„Vše, co během stavby nebylo úplně jak má být, stavaři výborně opravili. Trochu křivou stěnu srovnali, ale vše si ani nepamatuji a ani nechci. Výstavba žádá pevné nervy od každého. Navzdory menším překážkám máme dobrý dům a Finnlog v tomto ohledu je skutečně prověřený podnik“, – pochválil S.R. na závěr.

Rodina vychutnává život v roubeném domě

Podle S.R. je určitým nepohodlím života v rodinném domě časté cestování. Hezký domek má 155 m2. Vše ostatní je ve městě: práce, školky a školy. Ale i přesto, les a okolní příroda toho nepohodlí kompenzují.

Ačkoli se o dřevěných domech říká, že po uplynutí několika let vyžadují stálou údržbu, rodina se s tím dosud nesetkala. „Dům, kde bydlí léta, takovou údržbu zatím nepotřeboval, než jsme se nastěhovali, měl dům čas na vysušení a na usazení pod tíhou střechy. Ventilační tepelné čerpadlo dobře odstranilo všechnu vlhkost zevnitř“.

Na dotaz, co se S.R. v jeho domě líbí nejvíc, odpovídá: „To ani není bezprostředně spojeno s domem. Mám rád dřevo, teplo a pohodlí tohoto materiálu. Líbí se mi žít v roubeném domě. Nejvíce se mi líbí ráno, když dětí ještě spí. V krbu praská a televize je vypnutá. Klid a mír. Prostě mám rád klid“.