A.S. si vždy přál mít maximálně ekologický dům ve venkovském stylu. Tyto nároky dobře splnil roubený dům. Nezbylo než se ponořit do Internetu a hledat informace.

„Název Finnlog se často objevoval na Internetu na fórech, věnovaných stavebnictví roubených domů. Chválili firmu a kvalitní projekty. Navštívili jsme domovské stránky Finnlog a po shlédnutí fotografií jsme se rozhodli. Ačkoliv nabídka Finnlog nebyla nejlevnější, byli jsme si jistí svou volbou“, – komentuje A.S. Naše rodina ani nepotřebovala jezdit a prohlížet si domy ve skutečnosti, práce Finnlogu a hodnocení zákazníků bylo tak dobré. Nezklamali nás!

Poté, co jsme se spojili s firmou, se vše dalo do pohybu správným směrem.

Hlavní součástí bylo spojení s přírodou

Stavební práce v domě, stojícím v krásném přírodním prostředí, probíhaly podle A.S. bez zvláštních obtíží. Menší problémy, zjištěné během provozu, byly rychle odstraněny na první pokus. „Jsme s domem velmi spokojení. Bydlíme zde téměř jeden rok a žádné skryté vady se neobjevily“, – raduje se A.S.  Proto rodina s dvěma dětmi může klidně vychutnávat svůj hezký malý domek v přírodě.

Podle slov A.S. bylo jejich přesvědčení pevné: „Ano, máme děti, ale chtěli jsme stavět dům z maximálně ekologických materiálů nejen proto. Také pro sebe, samozřejmě. Nejméně ze všeho jsme si přáli, aby všechny zdi byly zakryty sádrokartonem, to znamená, že jsme nechtěli v domě žádné velké, hladké a vymalované plochy. Teď máme krásný domek vonící dřevem, který se hezky vyjímá v přírodě. Moc se nám líbí!“

Nutno poznamenat, že stěny v domě jsou z mořeného dřeva, protože rodina nechtěla schovávat strukturu dřeva ani v interiéru.

Pokud požádáte A.S., aby stručně popsal svůj dům, řekne jen několik slov:“ Je to teplý, útulný dům s dobrou atmosférou. A je velmi domácí. Dokonce vytápíme dřevem. Sporák na dřevo, kamna v obývacím pokoji a celý systém vytápění, to vše na je dřevo. Proto se u nás doma skutečně dobře dýchá“:

Stavební tým byl prvotřídní

„Jsme trochu náročnější zákazníci. S ohledem na tuto zvláštnost stavaři vše zvládli perfektně. Navíc během celé výstavby byl na objektu „dozor“: mí rodiče bydlí nedaleko odsud a manželka se rozhodla nastěhovat trochu rychle“, – vypráví zákazník.

Jak již bylo zmíněno, všechny menší vady, zjištěné během výstavby, se rychle odstranily již během prvního servisu. Servis domu patří mezi povinnosti stavařů Finnlog, tato služba je v ceně domu: prověří se všechny mezery, v případě potřeby se upraví a dotáhnou nosné trámy, prověří se mezery nad okny a dveřmi, dotáhnou se rozpěry. Dřevěným domům je vlastní, že se během prvních let dům mění pod vlivem prostředí: bobtnají od vlhkosti a schnou na slunci. Později servis domu nebude zapotřebí. „ Již dříve jsem se setkával se stavaři a opraváři, ale tým Finnlog zanechal skutečně pozitivní dojem. Jsem přesvědčen, že práce by byla odvedena rychle a dobře, i kdybychom nebyli ve stálém kontaktu během celé výstavby“: Finnlog Individuální projekty.