Radiolog T.R. si postavil dům, který vždy hezký vítá své návštěvníky. „Je to dům co má duši“, – tak popisuje  Teo roubený dům, stojící na kopcích Otepää. 

„Zpočátku jsme vybrali několik různých druhů roubených domů, například z kulatého opracovaného dřeva, ale nakonec jsme se rozhodli pro lepené hranoly. Jediná společnost, která nabízela tuto technologii byla Finnlamelli. Protože hranoly pro výstavbu domu se vyrábějí ve Finsku, mají velké zkušenosti s jejich  úpravou, proto jsme se rozhodli pro ně“, vysvětluje Teo svou volbu roubeného domu. „Důležitým faktorem bylo schválení projektu, s tím potíže nebyly. Přírodní rezervace  Otepää vydala povolení na stavbu domu“, – spokojeně uzavřel.

Zvláštní dům – zvláštní práce

Dům stojí na pozemku v usedlosti Teových rodičů. Vedle nové chaty z lepených hranolů od Finnlogu jsou také staré domy a stavby, podtrhující čerstvý vzhled nové budovy. Tento nový dům je opravdu hezký. Díky příhodnému návrhu dům získal podzemní patro.  Proto dům klame na jedné straně  a vypadá jako nízký, ale na druhé straně je velký a prostorný. Z podkroví domku je výhled jako z věže: kvůli skosenému balkonu má člověk pocit, že je na vyhlídce. Otevřené balkony jsou výborným místem pro přemýšlení a kochání se příjemnou selskou krajinou. Odsud jsou vidět pestré včelí úly. Dům každý den používají Taivi a Rein, rodiče Tea, kteří zde vykonávají svou přínosnou práci. Taivi šije estonské lidové kroje, které jsou díky barvení přízí skutečnou ukázkou ruční výroby. V patře, kde se předpokládá hala pro biliár a pokoj pro relaxaci je věšák, plný pestrých kostýmů, jeden lepší než druhý. Taivina dílna je známým místem všech milovníků lidových krojů, zde se nedělají padělky či nekvalitní kroje.

Dlouho očekávaný krasavec

„Protože se stavbou domu nebyl žádný spěch, výstavba probíhala klidně a my jsme mohli provádět změny během stavby. S výsledkem jsem spokojený, a kdybych chtěl něco změnit, Finnlog je připraven pomoci“, chválí společnost Teo. Taivi dodává: “My jsme byli tady, když se stavělo. Nemůžeme říct nic špatného, práce byla korektní a běhat za dělníky jsme nemuseli“. Tři roky stavby a nakonec hotový dům je velkou radostí pro celou rodinu: 150 m2 stačí pro děti a hodí se i pro relaxaci. Zvláště děti si cení schodiště, které vede přes tři podlaží na galerii. „Díky vzájemným kompromisům máme hotový dům“, vyjádřil svou spokojenost nad flexibilitou firmy Teo. A samozřejmě je důležitý ten, kdo dům doporučil: již dříve roubený dům koupil od Finnlogu spolužák Tea z vysoké školy. Sláva svého hrdinu zkrátka vždy dožene.