Tady je moc hezky, jako v pohádce!

Anne Kask se narodila v Estonsku, ale již 16 let bydlí v Norsku. Anne je kardioložka, pracuje v Bergenu na kardiologické klinice fakultní nemocnice.

- Mám své oblíbené místo u moře, kam jezdíme s dětmi každé léto. Vždy jsem to tam milovala: malebná krajina, klid a ticho. Co může být lepší po náročném pracovním týdnu? – nadšeně říká Anne.

Nedávno zde Anne získala pozemek a přemýšlela, jaký dům stavět a jak najít prověřenou firmu.

- Samozřejmě, byla jsem velice ráda, když jsem tam získala pozemek, ale to byla jen půlka mého snu. To nejsložitější bylo před námi. Jsem zvyklá důvěřovat radám a doporučením svých blízkých, ale tady, daleko od Estonska, jsem se neměla s kým se poradit, – říká. – Moc nevěřím doporučením na Internetu, ale neměla jsem jiné východisko, musela jsem spoléhat na vlastní intuici a na poctivost stavitele.

- Také ve stavebnictví se moc nevyznám. Moc jsem se bála, bylo přece snadné oklamat mne, nezkušenou osobu. Naštěstí byla má volba správná a Finnlog splnil všechna má očekávání.

Společnost, která ručí za své závazky.

- Dřevěné domy z lepených hranolů mě okouzlily hned. – Výborně udržují teplo, nesesedávají a navíc jsou velmi pevné. Odborníci Finnlogu mne ujistili, že dům vydrží několik desítek let, za to ručí!

- Proč jsem si vybrala Finnlog? Jak jsem již říkala, zaprvé, intuice, – usmívá se Anne. – Společnost má velmi dobré webové stránky, kde je hodně věcných a skutečně užitečných informací. Jsou tam malebné fotky a vše je napsáno naprosto jasně. Měla jsem pocit, že mi nic nezatajují. Proto získali mou důvěru.

Když si Anne předběžně vybrala stavební společnost, přece jen měla ještě obavy ohledně objednávky přes Internet. Podle jejích slov, musela být velmi pozorná a stále uklidňovala příbuzné.

- Ano, moje rodina byla proti objednávce přes Internet. Tvrdila, že je to neseriozní, že jsem moc důvěřivá a že  budu určitě oklamána. Bylo to období moc náročné na psychiku. Ale výsledek za to všechno úsilí určitě stál!

Vznikl další velmi vážný problém, který jsem musela řešit: stavbu bylo nutno řídit ze zahraničí. V podmínkách, kdy osobně nelze kontrolovat kvalitu stavebních prací, je otázka důvěry ve společnost velmi závažná.

Měla jsem velmi vysoké nároky, ale jsem spokojená.

V Norsku je teď velmi mnoho nabídek na stavbu chalup. Dnes je to trend, téměř každá rodina si přeje mít své vlastní místo pro relaxaci. Samozřejmě to také podporuje nádherná norská příroda a růst příjmů v zemi.

Nutno podotknout, že společnost Finnlog zatím není v této zemi moc známá ani populární. Ale i přes velkou konkurenci zákazníci najdou tuto společnost  přes Internet a pozvou ji pracovat do této severské země.

- Norská ekonomika roste a výstavba je na vzestupu, proto mé nároky byly velmi vysoké, – poznamenává Anne. – Dlouho jsem váhala, zda objednat zahraniční společnost, přece máme dost svých stavařů.

Anne byla dokonce překvapená, že v Estonsku lze získat služby na tak vysoké úrovni.

- Jsem opravdu velice spokojená, tento dům je jako sen! Od samého začátku vše bylo snadné: veškeré dohody o termínech byly splněny, práce odvedeny dobře dokonce i přesto, že jsem to osobně nekontrolovala. Nakonec mám světlý, lehký a vzdušný dům, přesně takový, o jakém jsem snila!

Dům je nejen hezký, ale i ekologický

Jsou rozdíly v nárocích majitelů domů v Norsku a v Estonsku?

Podle Anne, lidé v Norsku skutečně dbají o své zdraví. Je pro ně důležité, aby dům byl nejen hezký, ale také maximálně ekologický. Anne jako kardioložka také propaguje důležitost pohybové aktivity pro život člověka.

- V Norsku má důležité místo výhled z terasy, čistý vzduch, možnost trávení času nedaleko domu. Například na běžecké trase nebo turistické stezce.

- Moc se nevyznám ve stavebních normách a pravidlech, ale podle mne společnost Finnlog postavila skutečně ekologický a zdraví prospěšný dům. Je zde teplo a útulno, vzduch je čistý jako v jehličnatém lese. Naprosto nepopsatelný pocit!

Architekti splnili všechny mé nároky!

Anne Kask vybrala projekt domu dle svých zkušeností.

- Na toto místo jezdí naše rodina na dovolenou již léta a já dobře znám, jaké je zde počasí, směr větru a pohyb slunce. Všechny tyto faktory byly určující při výběru domu a doplňků: terasy, zádveří a dalších místností.

Nakonec jsme vybrali projekt Aileen. Podle zákaznice jí nejvíce oslovila světlá barva domu, kompaktní provedení a pohodlné dispoziční řešení. 

- Při výběru projektu jsem chtěla, aby se celá rodina cítila příjemně. Mám dvě dospělé děti, které mají své životní partnery, a já si myslím, že každý má mít možnost být o samotě, – míní Anne.

Projekt byl upraven dle požadavků zákaznice. Původní návrh Aileen počítal pouze s jednou velkou ložnicí a jedním velkým pokojem v patře. Nám se podařilo ho trochu zvětšit a přidat několik příček, aby každá rodina měla svůj vlastní prostor.

- Samozřejmě změna vyžadovala další materiály a výdaje, ale vlastní změna projektu byla zdarma. Architekti zapracovali všechny mé požadavky, včetně nejmenších!

Místo, kam se ráda vracím.

Hodnota nového domu pro Anne značně převyšuje cenu, kterou zaplatila za jeho výstavbu.

- Jsem velice spokojená, můj sen se splnil! Ano, samozřejmě, dům je kvalitní a tak dále, ale s tímto místem mne především pojí mnoho vzpomínek, – žena se podělila o své emoce. – Konečně mám nádherné, tiché a klidné místo. Místo, kam se chci vracet znovu a znovu. Tady je to jako v pohádce!

A.Kask_Finnlog_project