Komíny jsou dle konstrukčního materiálů cihlové nebo modulové. Moduly mohou být zděné nebo kovové.

Velkou výhodou a někdy i nevýhodou cihlových komínů je jejich velká hmotnost. Stavba cihlových komínů je náročným procesem, ale díky velké hmotnosti tyto komíny uchovávají větší část tepla z krbu nebo kamen, procházejícího komínem. To znamená, že  při vytápění v krbu nejsou tepelné ztráty tak velké. Hmotnost cihlového komínu však může být velkou překážkou, zejména pokud se staví na starých základech. Průměrná hmotnost cihlového komínu je 1-2,5 tuny podle velikosti a počtu vývodů, což klade jasné požadavky na základy. Výhodou cihlových komínů jsou letité tradice a velká nabídka cihel v různých úpravách, což činí z komínu prvek interiéru.

Fibo a Schiedel jsou nejčastěji používané modulové komíny v Estonsku. Výhoda těchto komínů proti cihlovým je krátká doba instalace, velká požární odolnost a menší hmotnost. Pro stavbu modulového komínu se používají ohnivzdorné a kyselinovzdorné šamotové komíny s ohnivzdornou izolací z minerální vaty. Komíny jsou různých velikostí: s jedním až dvěma východy a větráním. Díky velké ohnivzdornosti mezi modulovými komíny a nosnými dřevěnými konstrukcemi se ponechává mezera pouze 5 cm, u cihlových komínů 10 cm.

Kovové modulové komíny umožňují vytvářet praktická řešení v místnostech a instalovat složitější vývody ze střechy. Kovový komín lze instalovat bezprostředně na kamna nebo na krb a ušetřit tak velký prostor v obývacím pokoji nebo v sauně.  Kovové komíny se skládají ze 6 mm vnější a 6 mm vnitřní vrstvy nerezu. Mezi nimi je uložena ohnivzdorná vata o tloušťce 60-100 mm. 60 mm se hodí pro krby, kde teplota v komínu není vyšší než 350 °C a 100 mm se hodí pro kamna, kde teplota může převýšit  350 °C.