Moderní dřevěné domy jsou spojením tradice s inovací.

Tradice výstavby dřevěných domů pochází ještě z dob našich předků. Cesta z minulosti až k moderním dřevěným domům z lepených hranolů byla velmi dlouhá. Druhý dech do oblasti dřevěné architektury vnesly inovační technologie a zařízení.

Mnohem důležitější úlohu v tom má tvůrčí začátek a návyky lidí při výstavbě domů, spojující dodržování tradic a všech výhod moderních staveb. Omezené formy a prostor jsou dávno překonány. Hlavní rysy moderního dřevěného domu naprosto splňují požadavky zákazníků:

  • prostorné a otevřené vnitřní řešení dispozic,
  • velké skleněné plochy,
  • střechy s malým sklonem,
  • vytápění na základě moderních technologií a vysoce technologické elektrické silnoproudé a slaboproudé systémy.

Díky spojení všech výše uvedených faktorů je moderní trámový dřevěný dům  pohodlné a úsporné obydlí.

Dřevěný dům roste v lesích

Budeme-li mluvit o tradičním historickém obydlí, estonský návštěvník našich stránek si hned vzpomene na obytnou stodolu: dům z trámů a kamene, zakončený vysokou rákosovou střechou. Díky dostupnosti a odolnosti dřeva byly nejpopulárnějšími domy v Estonsku právě dřevěné domy.

Dnes se při plánování výstavby domu trámy často porovnávají s dalšími rozšířenými materiály (lehké tvárnice, beton apod.). Ale s přihlédnutím k současným možnostem je nutno si pamatovat, že mezi různými druhy trámů je velký rozdíl v jakosti.

Konstrukce dřevěného domu z lepených hranolů se vyznačuje velkou přesností

V posledních letech stavební odborníci dávají přednost lamelovému dřevu, tj. lepeným hranolům. Takový materiál je pečlivě kontrolován ve výrobním závodě, proto se konstrukce dřevěných domů z lepených trámů vyznačuje zvýšenou odolností a lepší jakostí. Dřevěný dům z lepených hranolů je ekologicky čisté obydlí a jeho výroba neškodí životnímu prostředí.

Jdeme s dobou

Pochopitelně budoucnost přinese řadu změn, jejichž povahu lze jen ztěží předpovědět. S přihlédnutím k těmto okolnostem jde Finnlog s dobou tak, aby tradice výstavby dřevěných domů odpovídaly novým podmínkám.

Při výstavbě domů z lepených hranolů vždy využíváme neocenitelné zkušenosti, nabyté během let, a používáme nejnovější technologie. Proto naše stavby spojují  tradici, klasiku, současnost a skandinávský styl.