Úpravy interiéru hotového domu lze provádět s použitím různých konstrukčních prvků (příčky, sloupy) a materiálů (dřevo, desky, překližka, tapety, výmalba).

Domy Finnlog (finské domy) jsou postaveny především dle zásady, že vnější zdi jsou z masivních lepených hranolů, vnitřní stěny jsou navrženy jako lehké konstrukce. Chceme tak dosáhnout větší rozmanitosti a různorodosti v interiéru. Také je důležitá ekonomická stránka, protože trámy jsou relativně drahý materiál a použití lehkých konstrukcí umožňuje značně snížit náklady.

K úpravě trámových stěn, příček a stropů se zpravidla používají barvy, laky a mořidla na vodní bázi nebo přírodní oleje. Při úpravě dřevěných povrchů lakem musí být výsledný lakovaný povrch stejnorodý a bez mezer. Přitom se musí pamatovat na to, že se lak nesmí nanášet ve více než dvou vrstvách nebo moc hustě, protože kvůli intensivní regulaci vlhkosti se barva může odlupovat. Laky na vodní bázi se nejčastěji používají pro zachování přirozeného vzhledu dřeva a pro snadné čištění. Voda jako součást laku je prvkem pro jeho přenos a odpaří se během několika dní. Lakovaný trám s použitím laku na vodní bázi nevyvolává alergie a neškodí zdraví. Při použití mořidel si je nutno pamatovat, že mořidla různých výrobců obsahují různý podíl pigmentových složek. Proto se před mořením povrchu doporučuje vyzkoušet odstín na kousku dřeva. Pro úpravu dřevěných povrchů se používají přírodní oleje. Velmi vhodným je lněný olej, který výborně podtrhuje kresbu dřeva. Pro úpravu příček nejčastěji ze sádrokartonů nebo modulů FIBO se používají barvy, strukturní omítky a přírodní jíl. Vhodným je také přírodní kámen, nabízený v řadě provedení.

Pro úpravu stropů v dřevěných domech se nejčastěji používají desky nebo sádrové panely, které lze barvit a tónovat podle interiéru. Jako podlahovou krytiny Finnlog doporučuje keramickou dlažbu ve vlhkých místnostech a parkety nebo dřevěná prkna v ostatních prostorech. Výhodou dřevěných parket je pevnost a odolnost vůči mechanickému poškození, proto jsou vhodné pro obydlí.