Dlouhý-krátký-dlouhý  je dům pro kohokoliv. Je to příjemné a bezpečné místo, kde použité dřevo zajišťuje stále dobrou náladu a klid. Dřevo je velmi sympatický a teplý materiál.

Při projektování tohoto domu jsem si představila o něco větší pozemek než obvykle.

Od vchodových dveří domu ze strany ulice vede dlouhá chodba připomínající ulici: na jižní straně domu jsou obytné místnosti, na severní technické a pomocné prostory. Na přání majitelů lze zvětšit prostory na severní straně nebo obytnou plochu.

Chodba-ulička vede na náměstí neboli do obývacího pokoje, na který plynule navazuje zóna s kuchyní a jídelnou. Mezi kuchyní a ložnicemi je zóna očisty logicky navazující na posilovnu, která leží přes chodbu.

Délku chodby lze přizpůsobit přání a potřebám majitelů domu. Chodba se zkrátí nebo prodlouží dle požadovaného počtu pokojů a podlahové plochy. Velikosti obývacího pokoje a kuchyně jsou také variabilní: dům se prodlouží nebo naopak zkrátí.

Přidáním schodiště na konci chodby se přízemní projekt zvětší o neúplné patro s ložnicemi, balkonem a terasou na střeše. Velikost druhého patra je také variabilní.

Ložnice, sauna, kuchyně a obývací pokoj na jižní sluneční straně se otevírají směrem na terasy. Zastřešené a otevřené terasy jsou dobrým doplněním tohoto projektu.

Nábytek a další vybavení teras lze vhodně doplnit o další dekorační prvky, včetně zeleně. Stromy, keře a květiny pak budou napojeny na terasu a lze je rozmístit v truhlících pro sazenice přímo na podlaze teras až do vnější zdi domu. Formu a velikost bazénu na terase lze přizpůsobit přání majitelů a  technologickým požadavkům na výstavbu bazénu.

Na opačné straně vnější zdi za krbem v obývacím pokoji se nachází zastřešená terasa s venkovním krbem.

Plechová tmavě šedá střecha roubeného domu je pultová, převážně se sklonem na jednu stranu. Horní okraj sklonu je ukončen parapetem, spodní přesahuje otevřené trámy.

Okraj parapetu a částečný povrch vnější zdi nad okny je upraven dřevěnými plaňkami stejně jako plaňkové stěny a balkonové zábradlí.

Příčné strany dřevěných stěn z dřevěných trámů jsou zakryty širokou dekorační deskou. Jako ochranné prvky obložení kolem dveří a oken jsou také použity široké a tlusté hranoly.

Technické místnosti v budově a přístřešky pro auta vedle chodby na severní straně jsou ze strany ulice upraveny kamenem.

Tmavě šedé dřevo na fasádách dobře doplňuje černá cihla s černými spárami. Výplně oken jsou v šedých odstínech, okenní rámy jsou tmavě šedé.

Vstupní dveře do domu jsou ze šedého skla s dlouhou klikou připomínající trubky.

Venkovní schody před hlavním vstupem do domu jsou upraveny pálenou žulou.

Betonový povrch před budovou je z hranatých kvádrů, uložených střídavě do šedých a černých pásů.

Signe Olop

Signe Olop