Průhledný dům řeší situace, kdy se pozemek svažuje opačným směrem. Příjezdová komunikace k pozemku vede z jihu a pozemek se svažuje na severní stranu, kde jsou nejkrásnější výhledy. Jedním z řešení takové situace je Průhledný dům.

Architektonické řešení dvoupodlažního podsklepeného domu, postaveného na kopci v „obráceném“ směru využívá rozdělení na dvě části. Dvoupodlažní část se nachází ve východní podsklepené části domu, kde jsou ložnice s koupelnami, kuchyně, předsíň a hlavní schodiště. Místnosti jsou prosvětleny denním světlem přes okna do všech světových stran. Na západní straně je přízemní část domu s obývacím pokojem ve třech úrovních, kopírujících svažující se pozemek v severním směru. V přízemní části jsou také okna a terasa na jižní, západní a severní straně domu. Obývací pokoj je osvětlen denním odpoledním světlem až do západu slunce. Obývací pokoj a terasou jsou místa, kde se obvykle tráví čas večer. Střecha přízemní části je rozdělena tak, aby zajišťovala dostatek denního světla pro obývací pokoj z jihu a vytvořila pocit útulného domu, který klesá ve směru svažování pozemku. Dělená střecha dvoupodlažní části doplňuje přízemní část domu.

Průhledný dům je ze smíšené konstrukce a kamene, dřeva, kovu a skla. Kamenné části vizuálně dodávají vile na solidnosti a odkazují nás k tradicím místní výstavby. Dřevěná trámová konstrukce vytváří útulné prostředí a naplňuje ho nostalgií. Kov a sklo poskytují možnost pro realizaci efektních konstrukčních řešení a oblékají dům do moderně vyhlížejícího „kabátu“.