Hlavní nápad tohoto projektu vychází z následování starých tradicí dřevěné architektury a jejich propojením s moderními estetickými prvky, splňujícími nároky současných obyvatel. Dům spojující tradice s moderní architekturou se hodí do každého prostředí.

Konstrukce dřevěného domu vychází z půdorysů o rozměrech 3×5,4m. Díky tomu lze velikost a objem budovy přizpůsobit potřebám jejích obyvatel při zachování hlavního konceptu celého domu.

Joel Koppeli maja

Projekt tohoto domu se hodí pro čtyř- až šestičlenné rodiny. Dům je rozdělen na tři zóny: ložnice v pravém křídle, pomocné prostory v levém a prostorný obývací pokoj s kuchyní a jídelnou uprostřed budovy.

Obývací pokoj je srdcem domu. Vysoké stropy a velká okna vytvářejí pocit vzdušnosti a otevírají úchvatné výhledy na malebnou krajinu. Obývací pokoj vede na terasu, chráněnou z obou stran. Strop pokoje plynule navazuje na přístřešek, maximálně stírající hranice mezi vnitřním a vnějším prostředím. Krb uprostřed obývacího pokoje rozděluje místnost na jednotlivé zóny a vytváří v domě útulné prostředí.

Nejlepším řešením je orientovat nejdelší stranu domu na jižní nebo na severní stranu. Přesahující střecha v létě bezprostředně chrání obývací pokoj před nadměrným slunečním světlem a v zimě poskytuje pasivní energii velkými okny.

V interiéru a v exteriéru domu jsou použity hodnotné příhodní materiály: dřevěné trámy, lepené  hranoly, kámen a ocel.

Celková plocha domu je 291m2, užitná 246m2.